Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni

DZIEŃ DZIECKA - FOTORELACJA

Utworzono dnia 04.06.2024

1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka odbył się Festyn na sportowo zorganizowany wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni i Klub Sportowy "PŁOMIEŃ Przystajń". Mimo niesprzyjającej deszczowej pogody od rana, dzieciom zaświeciło słoneczko i mogły skorzystać z wielu atrakcji sportowych, artystycznych, animacji oraz z zakresu bezpieczeństwa i ratownictwa. Dzień Dziecka rozpoczął się meczem grup Orlik z drużyn Płomień Przystajń i UKS Herkules Kochanowice. Uczestników wydarzenia przywitał Zarząd Płomienia – prezes Piotr Polak, wiceprezes a zarazem przewodnicząca Rady Gminy Przystajń – Magdalena Damiak, dyrektor GOKSIR w Przystajni - Małgorzata Izydorczyk, Sekretarz Gminy - Agnieszka Zabawa  i Komendant Gminny OSP - Tomasz Izydorczyk. Klub Sportowy zorganizował dzieciom liczne rozgrywki i konkurencje sportowe, a GOKSiR zadbał o część artystyczną na scenie. Wystąpiły grupy taneczne pod opieką Pani Karoliny Koszczyk oraz zaśpiewała grupa wokalna pod opieką Pani Karoliny Mrugalskiej. Ochotnicze Straże Pożarne  z Gminy Przystajń zorganizowały pokaz ratownictwa drogowego i technicznego z przecięciem pojazdów i wydobywaniem poszkodowanych oraz pokazem pierwszej pomocy. Liczne atrakcje strażackie, takie jak kurtyna wodna, domek do gaszenia, zabawy w pianie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Bank Spółdzielczy przygotował swoje stoisko, a na nim ciekawe loterie dla dzieci, w której wygrywały upominki. Bank zasponsorował również dla wszystkich dzieci grających w Klubie Sportowym bidony z logiem Banku. Swoje stoisko miało również Stowarzyszenie Nasze Dzieci działające przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Przystajni, na którym serwowało pyszny popcorn. Nie mogło zabraknąć oczywiście stoiska     z lodami, lemoniadą i darmową watą cukrową z Cafe Rożek. Dzieciaczki mogły bezpłatnie korzystać z dmuchańców, warkoczyków, tatuaży i innych animacji. Chętnie częstowały się owocami w czekoladzie. Była kawa, herbata oraz pyszne ciasto przygotowane przez rodziców dzieci uczęszczających do Klubu Sportowego "Płomień" Przystajń. Dla wszystkich wyczerpanych rozgrywkami przygotowano grilla.

W rozgrywkach i konkurencjach sportowych udział wzięły wszystkie zainteresowane dzieciaki oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Medale i upominki wręczył na scenie Wójt Gminy Przystajń - Henryk Mach, Zarząd Płomienia wraz z trenerami, dyrektor GOKSiR oraz Komendant Gminny OSP.                                                                                                                                                       

Nasz festyn zakończył mecz Seniorów z KS Płomień Przystajń i LKS Liswarta Lisów. Dzień wyjątkowy, drużyny wyprowadzone na murawę w asyście dzieci. Wynik meczu 6:1 dla „Płomienia” Przystajń:)

Mimo niepewnej pogody, na Gminny Dzień Dziecka przybyło dużo dzieci z rodzicami, dziadkami i aktywnie uczestniczyły w rozgrywkach sportowych, animacjach, pokazach strażackich i wszystkich innych atrakcjach. Na pewno dużą frajdą była dla nich piana zrobiona przez strażaków, z której chyba nikt nie wyszedł suchy.

Było sportowo, zabawnie i smacznie.

Bardzo serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom, którzy przybyli z życzeniami dla dzieci, sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do organizacji tego szczególnego wydarzenia.

Uważamy go za bardzo udany i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

GALERIE:

DZIEŃ DZIECKA 2024 - cz.4

DZIEŃ DZIECKA 2024 - cz.4

DZIEŃ DZIECKA 2024 - cz.3

DZIEŃ DZIECKA 2024 - cz.3

DZIEŃ DZIECKA 2024 - cz.2

DZIEŃ DZIECKA 2024 - cz.2

DZIEŃ DZIECKA 2024 - cz.1

DZIEŃ DZIECKA 2024 - cz.1

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 57

W poprzednim tygodniu: 75

W tym miesiącu: 208

W poprzednim miesiącu: 303

Wszystkich: 11667