Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni

AKTUALNOŚCI, strona 4:

WRĘCZENIE NAGRÓD - VIII KONKURS FOTOGRAFICZNY

Utworzono dnia 08.12.2023

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY 2023

Utworzono dnia 04.12.2023

VIII KONKURS FOTOGRAFICZNY - WYNIKI

Utworzono dnia 30.11.2023

MIKOŁAJ

Utworzono dnia 28.11.2023

 6 grudnia serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Przystajni na dekorowanie pierniczków. Oczywiście obowiązują zapisy, gdyż liczba miejsc ograniczona. Zapisy w GOKSiR ul. Targowa 5 lub tel. 343191022. Mikołaj już wyjechał z Laponii i będzie w GOKu o...

czytaj dalej... na temat: MIKOŁAJ

FESTYN MIKOŁAJKOWY

Utworzono dnia 27.11.2023

11 LISTOPADA - fotorelacja

Utworzono dnia 13.11.2023

11 listopada Polska świętowała 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.               

         To dzień, w którym przypominamy sobie o wyjątkowym momencie w historii Polski, 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, odrodziło się niepodległe państwo polskie. Święto Niepodległości to czas zadumy, ale także dumy narodowej. Nasza historia pełna jest bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolność ojczyzny. Dlatego właśnie 11 listopada składamy hołd tym, którzy walczyli i zginęli za Polskę.                                                                                                             

        W Przystajni uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w asyście sztandarów jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Przystajń. Następnie, na Rynku odśpiewano Hymn Polski , a sztandary strażackie oddały honor. Wszyscy obecni otrzymali symboliczne flagi biało-czerwone. Przybyłych na uroczystość mieszkańców i gości, przywitała sekretarz Gminy Przystajń – Agnieszka Zabawa oraz przewodniczący Rady Gminy Przystajń – Zbigniew Kmieć. Na zaproszenie dyrektorki Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji  w Przystajni – Małgorzaty Izydorczyk, zgromadzeni, w asyście druhen i druhów jednostek OSP z naszej Gminy przemaszerowali do sali GOKSiR na wieczornicę patriotyczną. O część artystyczną zadbała grupa wokalna działająca przy GOKSiR wraz z solistkami Zuzanną Kępa, Zuzanną Biernacką i Zofią Kierat, pod opieką Pani Karoliny Mrugalskiej. Z pięknym repertuarem patriotycznym wystąpiły zespoły śpiewacze „Lawenda” i „Ługowiacy”.  Na koniec koncertowała Orkiestra Dęta Gminy Przystajń pod batutą Tomasza Dulskiego, z bogatym repertuarem patriotycznym oraz wyjątkową interpretacją wokalną w wykonaniu Magdaleny Filak, Mariusza Kozińskiego i Tomasza Koślika.  

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. MI

czytaj dalej... na temat: 11 LISTOPADA - fotorelacja

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 03.11.2023

OSP w Ługach – Radłach laureatem programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”

Utworzono dnia 30.10.2023

Ochotnicza Straż Pożarna w Ługach – Radłach została jednym z laureatów  programu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Przyznany grant pozwolił naszej jednostce na zakup: defibrylatora, zestawu szkoleniowego  FRX, zestawu fantomów Litte Family LAERDAL, kamizelki ACT FAST, projektora i ekranu elektrycznego. Specjalistyczny sprzęt pozwoli naszym Strażakom i członkom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przeprowadzić szkolenia i ćwiczenia z zakresu posługiwania się defibrylatorem oraz udzielania pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania akcji serca, zatrzymania krążenia, zakrztuszenia czy  zadławienia.

Druhowie naszej jednostki, na czele z Komendantem Gminnym Tomaszem Izydorczykiem zorganizowali  szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, które odbyły się w PSP w Borze Zajacińskim, PP w Przystajni oraz w remizo – świetlicy w Ługach – Radłach.

Ponadto OSP Ługi – Radły oraz członkowie MDP  będą wykorzystywać zakupiony sprzęt ratownictwa medycznego w czasie zajęć edukacyjnych przeprowadzanych cyklicznie w szkołach i przedszkolach zlokalizowanych na terenie gminy Przystajń.

Dzięki otrzymanemu wsparciu jednostka poprawi swoją gotowość bojową, co przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców. Obecnie mieszkańcy gminy Przystajń mogą czuć się bezpieczniej! – stwierdza druhna Aleksandra Kierat.                                                                                                                                         Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych:

https://www.wzmocnijotoczenie.pl

https://www.energetycznykompas.pl

czytaj dalej... na temat: OSP w Ługach – Radłach laureatem programu „WzMOCnij Swoje Otoczenie”

ODBLASKOWA SZKOŁA

Utworzono dnia 27.10.2023

„ODBLASKOWA SZKOŁA” w Publicznej Szkole Podstawowej

im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borze Zajacińskim od początku września do końca października bierze udział
w ogólnopolskim konkursie promującym bezpieczeństwo w ruchu drogowym  „Odblaskowa Szkoła”. W czasie trwania akcji szkoła promuje hasło:
„Widoczny- bezpieczny”.

Doskonale wiemy, że jednym z kluczowych czynników podnoszących bezpieczeństwo na drodze są elementy odblaskowe, które sprawiają, że dziecko na drodze jest lepiej widoczne. Dlatego w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” uczniowie zaopatrzeni zostali w odblaski oraz kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczni. Prowadzone były też działania mające na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na drodze. W szkole został zorganizowany również festyn, podczas którego uczniowie mogli skorzystać ze symulatora hamowania oraz dachowania, wypożyczonego z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie.

Uczniowie wraz z opiekunami promują bezpieczeństwo pieszych nie tylko wśród uczniów i ich rodziców, ale także wśród seniorów. Przygotowali dla nich ulotki, spotykali się z nimi oraz rozmawiali na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza teraz, kiedy dni są krótsze, wiedzą chyba wszyscy. Dlatego, przed zbliżającą się zmianą czasu na zimowy, pragniemy przypomnieć wszystkim, jak ważna jest widoczność na drodze, która ma znaczący wpływ na reakcję kierowców.

Zachowajmy również „Bezpieczny System” będąc uczestnikami ruchu drogowego.

czytaj dalej... na temat: ODBLASKOWA SZKOŁA

FESTIWAL FILMÓW NIEZALEŻNYCH im. prof. Henryka Kluby

Utworzono dnia 12.10.2023

II Halowy Turniej Piłki Nożnej

Utworzono dnia 15.03.2023, 13:41

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 59

W poprzednim tygodniu: 75

W tym miesiącu: 210

W poprzednim miesiącu: 303

Wszystkich: 11669